דיקור סיני

דיקור סיני

 דיקור סיני היא שיטה עתיקת יומין שהתפתחה בסין לפני אלפי שנים, הדיקור נעשה באמצעות מחטים דקות אשר מכניסים לנקודות מאד מדויקות על גבי מסלולי אנרגיה (מרידיאנים) שעוברים לאורך כל הגוף. כל מרידיאן מתחבר לאיבר פנימי וכך ניתן להשפיע על האיבר הנמצא בתוך הגוף מדיקור לאורך המרידיאנים שנמצאים בפריפריה.

 

הדיקור יעיל לבעיות שונות ומשונות ולמעשה יכול להקל כמעט על כל סימפטום או כאב או אי נוחות.

חלק מהבעיות הנפוצות שהדיקור עוזר לפתור הן: כאבים אורתופדיים: פריצות דיסק, כאבי גב, כאבי שרירים, בעיות גניקולוגיות: חוסר פיריון, כאבי מחזור, אי סדירות ווסת, כאבי ראש, בעיות במערכת העיכול כמו: מעי רגיז, כאבי בטן כרוניים. אלו רק חלק קטן מהבעיות שהדיקור יכול לפתור.

מהלך הטיפול: הפגישה הראשונה היא שיחת איבחון אשר במהלכה נברר ביחד אילו בעיות מציקות לך ונבדוק מה השורש של כל בעיה בעזרת שאלות מנחות. לאחר התישאול המקיף נבדוק אותך פיזית נסתכל על הלשון ונקשיב לדופק (כלים אבחנתיים סיניים). במידת הצורך נמשש את המרידיאנים כדי לבדוק איפה בדיוק החסימה.

לאחר החלק האבחנתי מגיעים לחלק הטיפולי, המטופל ישכב על מיטת טיפולים כאשר המטפל ידקור אותו במחטים מיוחדות קטנות ולא מכאיבות בנקודות הדיקור המתאימות ספציפית לו לאחר אבחנה מדויקת. המחטים ישארו כ- 20 דקות בגופו במהלך הדיקור המטופל ינסה להירגע ולהרפות את הגוף וינשום נשימות עמוקות על מנת לעזור לגופו להרפא. 

לעיתים יש צורך בדיקור משני צידי הגוף לכן בסיום 20 הדקות לאחר הוצאת המחטים המטופל יתהפך וידוקר בנקודות נוספות בצד האחורי של הגוף בהתאם לאבחנה.

הטיפול הוא דו שבועי או חד שבועי תלוי בבעיה ובאבחנה.

לעיתים יש צורך בחיזוק נוסף עם צמחי מרפא סיניים.

לקריאת מאמר מעמיק על הרפואה הסינית והדיקור לחץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>