עיסוי שמנים

עיסוי הוא טכניקת ריפוי המוכרת לאדם למעלה מ-3000 שנה, ניתן למצוא איזכורים לעיסוי בכתבים סינים עתיקים וגם בתרבויות נוספות, הטכניקה עברה מאב לבן או מאם לבת, העיסוי נתפס בארץ כמפחית לחץ ומפנק אך ישנם עוד שימושים רפואיים רבים חשובים לא פחות.

העיסוי המוכר ביותר הוא העיסוי השוודי אך קיימים סוגים שונים ורבים של עיסויים כגון עיסוי ארומתרפי, תאילנדי, לומי לומי, איורוודי, רקמות עמוק, צרפתי ועוד ההבדל בין העיסויים השונים הוא בטכניקות השונות של לישות, מתיחות, הקשות, החלקות, רטיטות אך המטרה היא זהה – הרגעת השרירים והנפש.

בטיפול מופעל לחץ על השרירים כנגד שרירים עמוקים או כנגד העצמות תוך כדי לישה באותו כיוון של זרימת הדם בחזרה ללב. מטרת העיסוי היא לתת מענה לכאבי שרירים ומפרקים הנגרמים עקב יציבה לא נכונה, טראומה, דלקות, מתח ועוד סיבות רבות. המניפולציות של העיסוי כוללות ליטופים רכים ועוצמתיים, דחיסות, הקשות עם קצוות הידיים, טכניקות אלו מיועדת לשפר את זרימת הדם בגוף וע"י כך להביא חמצן חדש לגוף ולשחרר רעלנים שונים, בדרך הזו אנו משיגים תחושת רוגע ושחרור. 

העיסוי מקצר את זמן ההחלמה היות ומשחרר את השריר מחומצות חלב, הנמצאות בגלל חוסר בחמצן בשריר. העיסוי מגביר את קצב מחזור הדם ללא עומס על הלב, ממריץ את פעילות העור ומרגיע את העצבים בנוסף העיסוי מותח ומגמיש את רקמות העור ומגביר את חילוף החומרים. תפקיד נוסף וחשוב של העיסוי הוא חיזוק מערכת החיסון.

בקליניקה העיסוי בד"כ משולב ממגוון הסוגים השונים ומותאם למטופל במהלך הטיפול עצמו. העיסוי נעשה עם שמן שקדים מתוקים או שמן שומשום או זרעי ענבים בתור שמן בסיס בתוספת של שמנים אתריים בעלי אפקט מרגיע כגון לבנדר, ילנג ילנג, יסמין, במידה ויש צורך מותאמים שמנים ארומתרפיים ייחודיים למטופל. השמן מחומם בהתאם למזג האוויר ולטמפרטורת הגוף של המטופל. לאחר העיסוי התחושה בגוף מדהימה, תחושת התעלות שחרור ורוגע המלווה את המטופל לאורך כל היום.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>